"Nu lăsa Măicuţă" au cîntat bistriţenii care au însoţit Icoana Maicii Domnului de la Guadalupe în procesiune la Bistriţa. I
Joi, 17/06/2010 - 12:53
Sute de bistriţeni au însoţit aseară Icoana Maicii Domnului de la Guadalupe într-o procesiune care a avut ca punct de plecare Biserica Greco catolică "BunaVestire" din strada Gării, a poposit la Spitalul Judeţean BN, la Biserica Romano catolică "Sfîntul Anton" de pe strada Ghe. Şincai şi, a revenit la Biserica Buna Vestire, unde a fost vegheată pe durata nopţii. " Nu lăsa Măicuţă să pierim pe cale", au cîntat credincioşii.
Vom reveni
- 5167 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
09/06/2026 - 09:56
-
25/05/2026 - 19:25
-
24/05/2026 - 09:55
-
22/05/2026 - 13:48
-
22/05/2026 - 08:07
-
25/05/2026 - 19:25
-
22/05/2026 - 08:07
-
13/05/2026 - 09:54
-
22/05/2026 - 13:48
-
24/05/2026 - 09:55
-
13/05/2026 - 09:54
-
22/05/2026 - 08:07
-
22/05/2026 - 13:48
-
24/05/2026 - 09:55
-
25/05/2026 - 19:25
Poemul săptămînii
15/01/2026 - 11:10
preluare you tube.com
redactia@ziarul-bn.ro
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 30 de săptămâni ago
-
3 ani 35 de săptămâni ago
-
4 ani 16 săptămâni ago
-
4 ani 46 de săptămâni ago
-
4 ani 47 de săptămâni ago
-
4 ani 48 de săptămâni ago
-
5 ani 2 zile ago




Comentarii
Publică un comentariu nou