Ambulanţe din Germania pentru SMURD Bistriţa
Începînd cu această săptămînă, parcul auto al serviciului judeţean SMURD s-a îmbogăţit cu alte două ambulanţe, aduse din Germania prin intermediul unui parteneriat al Consiliului Judeţean.
Cele două ambulanţe au sosit în judeţ duminică seara. Achiziţia acestora a fost posibilă la iniţiativa preşedintelui Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud, Liviu Rusu, în parteneriat cu asociaţia germană Internationales Bildungs- und Sozialwerk din Germania, condusă de prof. univ. Heinrich Schnatmann, Fundaţia pentru SMURD din Târgu-Mureş şi Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa. După înmatricularea şi echiparea lor conform reglementărilor legale în vigoare, cele două ambulanţe vor servi noul compartiment UPU-SMURD înfiinţat la finele anului trecut. În prezent, SMURD-ul bistriţean este dotat cu trei ambulanţe şi o unitate mobilă de terapie intensivă.
- 4945 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
25/05/2026 - 19:25
-
24/05/2026 - 09:55
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
24/05/2026 - 09:55
-
25/05/2026 - 19:25
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 32 de săptămâni ago
-
3 ani 37 de săptămâni ago
-
4 ani 18 săptămâni ago
-
4 ani 48 de săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago





Comentarii
Publică un comentariu nou