Biserica Evanghelică...din chibrituri!
Un număr de 16 machete realizate din chibrituri, reprezentând Biserica Evanghelică din Bistriţa, participă, joi, la un concurs organizat de Direcţia Judeţeană pentru Tineret Bistriţa-Năsăud (DJT BN), începând cu ora 15,00. Machetele au fost realizate în cadrul concursului interactiv pe echipe „Tineri prin labirint”, dar, pentru că organizatorii le-au găsit extrem de interesante, au decis să le premieze separat, cu sprijinul a doi profesori de la Liceul de arte „Corneliu Baba”. Echipa câştigătoare va primi din partea DJT BN o excursie de week-end la centrul de agrement de la Fiad, dar se anunţă premii surpriză, şi pentru următorii clasaţi.
- 5213 afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 12:06
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 08:18
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 32 de săptămâni ago
-
3 ani 37 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago





Comentarii
cu chibrituri
cu chibrituri au rezolvat biserica,nu cu bricheta,
Publică un comentariu nou