Medalie de aur pentru un elev de la CN Rebreanu
Rareş Buhai, elev în clasa a IX-a la Colegiul Naţional Liviu Rebreanu din Bistriţa, a obţinut un rezultat excepţional la Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymanda, desfăşurată în perioada 12-20 iulie 2012, în Yakutsk (Republica Saka, Federaţia Rusă). Acesta a reuşit să obţină punctajul maxim, 800 de puncte din 800 posibile. Rareş Buhai s-a clasat astfel pe primul loc şi a primit medalia de aur absolut. Profesorul pregătitor al elevului este Constantin Gălăţan.
La prezenta ediţie a Olimpiadei Internaţionale Pluridisciplinare Tuymanda au participat peste 150 de concurenţi din Federaţia Rusă, Bulgaria, Serbia, Macedonia şi România, transmite Biroul de Presă al ISJ BN.
- 6363 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
12/06/2026 - 10:13
-
09/06/2026 - 09:56
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 12:06
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 08:18
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 33 de săptămâni ago
-
3 ani 38 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago





Comentarii
Publică un comentariu nou