Ministerul Sănătăţii desfiinţează 577 de funcţii de conducere
Mie, 24/02/2010 - 14:47
Ministrul Sănătăţii, Cseke Attila, a anunţat, miercuri, că vor fi desfiinţate 577 de funcţii de conducere, respectiv de manageri interimari, din spitale. Prin această măsură se va face o economie de peste un milion de lei lunar.
"Avem o veste proastă pentru manageri: vom reduce numarul de directori cu 28 la suta. Astfel, de la 2.069 de functii de conducere vom ajunge la 1.492, adica 577 vor pierde funcţiile", a precizat ministrul Sănătăţii, potrivit HotNews.ro care citează Mediafax.
- 4954 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
12/06/2026 - 10:13
-
09/06/2026 - 09:56
-
17/06/2026 - 11:52
-
23/06/2026 - 12:06
-
22/06/2026 - 10:05
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 08:18
Poemul săptămînii
15/01/2026 - 11:10
preluare you tube.com
redactia@ziarul-bn.ro
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 33 de săptămâni ago
-
3 ani 38 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago





Comentarii
Publică un comentariu nou