Spitalele vor avea mai puţini directori şi numărul de paturi se va reduce
Prezent la Bistriţa într-o vizită de analiză a situaţiei sistemului sanitar din judeţul Bistriţa-Năsăud, ministrul Sănătăţii, Attila Cseke a precizat într-o conferinţă de presă că, în cel mai scurt timp, cam 80 % din spitalele din ţară vor trece la autorităţile locale, numărul directorilor din managementul acestora va fi redus, dar şi numărul de paturi. Referitor la judeţul Bistriţa-Năsăud, el a spus că încă nu ştie numărul de paturi care va fi redus, dar că este sigur că vor fi reduceri.
Referitor la modernizarea maternităţii din cadrul Spitalului Judeţean BN, el a spus că acest proiect va fi implementat.
mai multe detalii în film
- 4629 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
25/05/2026 - 19:25
-
24/05/2026 - 09:55
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
24/05/2026 - 09:55
-
25/05/2026 - 19:25
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 32 de săptămâni ago
-
3 ani 37 de săptămâni ago
-
4 ani 18 săptămâni ago
-
4 ani 48 de săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago




Comentarii
Publică un comentariu nou